14 grudnia 1904 roku zabłysło w Sierakowie po raz pierwszy oświetlenie gazowe. Już dzień później działało w całym mieście. Czy to oznacza, że miejskie ulice tonęły wcześniej w ciemnościach. Zapewne nie. Wcześniej miasto posiadało oświetlenie w postaci latarni naftowych. Niestety: ile ich było ?, kto i jak je obsługiwał ? Nie udało mi się ustalić.…




